new-article

Co to jest korona cyrkonowa?

Korona zębowa to powszechnie stosowany sposób na rekonstrukcję uszkodzonego zęba.  Obecnie wyróżnia się trzy typy koron zębowych: korony metalowe, porcelanowe oraz cyrkonowe.

Współcześnie coraz więcej gabinetów stomatologicznych zachęca pacjentów do tego, aby stosowali wysoko estetyczne korony cyrkonowe. Jest to tlenek cyrkonu, biała podbudowa łącząca cechy metalu i porcelany, która jest barwiona pod uzębienie pacjenta. Dzięki temu nie odstaje barwą od zdrowych zębów.

Różnice między koroną cyrkonową a metalową

Występują liczne różnice między koroną cyrkonową a metalową. Podbudowa metalowa nie przebija światła. Pacjent bardzo często czuje dyskomfort z racji tego, że ma przebarwienia przy dziąsłach.

Przy cyrkonowych koronach nie ma takich efektów, ponieważ ich przepuszczalność światła jest o wiele większa. Koronka cyrkonowa daje więc pacjentowi gwarancję wysokiej estetyki.

Proces wytwarzania korony cyrkonowej jest bardzo rygorystyczny. Przed zaaplikowaniem korony cyrkonowej pacjent jest diagnozowany. Intensywnej ocenie ulega m.in. stan jamy ustnej. Kolejnym etapem jest szlifowanie zębów lub pojedynczego zęba. Następnie pobrany zostaje skan jamy ustnej pacjenta, który trafia do laboratorium. Na tej podstawie technik modeluje idealnie dopasowaną koronę cyrkonową, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii. Przygotowany model umieszczany jest w cyrkonowym krążku. Najpierw wirtualnie, a następnie w rzeczywistości koronka zostaje wyfrezowana z bardzo dużą dokładnością.

Dzięki koronkom cyrkonowym pacjenci mogą cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale i naturalnie wyglądającym.

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem apDENT: korony cyrkonowe cennik