new-article

Czym są implanty zębów?

Implant zębowy to rodzaj sztucznego korzenia, który wykonany jest z tytanu. Tytan jest materiałem, który jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzki organizm. Implant zębowy wszczepia się w tkankę kostną szczęki oraz żuchwy.

Na tytanowej śrubie montowane są następnie korony porcelanowe lub ceramiczne, których odcień pacjent może dopasować do naturalnego koloru swoich zębów.

Implanty zębowe już od dłuższego czasu są popularnym rozwiązaniem w stomatologii estetycznej. Dokładnie naśladują naturalne zęby oraz są bezpieczne w użytkowaniu. Są obecnie jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie pełnego uzębienia bez konieczności stosowania bardziej inwazyjnych metod jak szlifowania sąsiednich zębów pod mosty.

Zabieg wszczepienia implantu zębowego

Podczas zabiegu implant zębowy zostaje wszczepiony w lukę. Utrzymuje koronę zęba, przenosząc obciążenia w czasie żucia, na otaczającą go kość. Ponadto implanty są bardzo praktyczne, trwałe i nie powodują uczucia dyskomfortu, tak jak bywa chociażby w przypadku protez ruchomych.

Istnieje wiele metod wstawiania implantów i ich rodzajów.Zabieg ten powinien przeprowadzany być przez chirurga stomatologicznego. Wszczepienie implantu  przebiega w znieczuleniu miejscowym, tak jak w przypadku zwykłego leczenia stomatologicznego. Podczas operacji niezbędne jest ścisłe przestrzeganie zaleceń stomatologa.

Implanty zębowe to wciąż najbardziej nowoczesna metoda, która pozwala zastąpić brakujące zęby, dając przy tym pacjentowi uczucie komfortu i zwiększając pewność siebie. Jest to obecnie jedyne rozwiązanie, które w pełni odtwarza prawidłowo funkcjonujący i estetycznie wyglądający ząb.