new-article

Na czym polega leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Endodoncja – inaczej leczenie kanałowe, polega na usunięciu resztek zapalnie zmienionej tkanki z systemu korzeniowego oraz wypełnieniu ubytku odpowiednim materiałem. Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest często ostatnim sposobem na ocalenie zęba przed ekstrakcją czyli przed usunięciem zęba z jamy ustnej.

Z reguły na pierwszej wizycie leczenia kanałowego następuje diagnostyka. W jej skład wchodzi badanie jamy ustnej oraz badanie radiologiczne. W badaniach radiologicznych wykonywana jest topografia komputerowa. Jest to bardzo czuły test, który pozwala na wykrycie dodatkowych kanałów, jak i źródła infekcji.

Leczenie kanałowe Poznań – przebieg

Leczenie kanałowe pod mikroskopem  wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym. Przeprowadzany jest na jednej lub też na dwóch wizytach. Ząb po leczeniu kanałowym jest nadal zębem pełnowartościowym. Co istotne, ząb leczony kanałowo najlepiej kontrolować raz na rok wykonując w tym celu zdjęcie rentgenowskie. W ten sposób można sprawdzić czy nic złego nie dzieje się w okolicy korzeni zębów. Zmiany w leczonym zębie mogą bowiem tworzyć się w sposób zupełnie bezbolesny i niezauważalny gołym okiem.

Dzięki stosowaniu mikroskopu stomatolog jest w stanie udrożnić zakrzywione kanały. Ponadto można precyzyjnie usunąć stare materiały stomatologiczne ze światła kanału lub też usunąć złamane narzędzia, które zostały pozostawione przy wcześniejszym leczeniu.

Dzięki prawidłowo przeprowadzonemu zabiegowi leczenia kanałowego pod mikroskopem, pacjenci mogą cieszyć się zdrowymi zębami przez długie lata.

Zapraszamy do naszego cennika: leczenie kanałowe pod mikroskopem Poznań cennik